Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Aktuálne počasie

dnes, utorok 16. 4. 2024
mierny dážď 13 °C 6 °C
streda 17. 4. slabý dážď 14/4 °C
štvrtok 18. 4. zamračené 10/2 °C
piatok 19. 4. mierny dážď 9/1 °C

Vyhľadávanie

rozšírené vyhľadávanie ...

Napíšte nám

l

Dátum a čas

Dnes je utorok, 16.4.2024, 7:13:44

Návštevnosť stránky

Návštevnosť:

ONLINE:1
DNES:118
TÝŽDEŇ:378
CELKOM:1194973

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

English French German Italian Polish Russian Slovak Spanish

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Navigácia

Obsah

Poďte všetci do knižnice 4

Typ: ostatné
a Pod týmto názvom naša obecná knižnica nadviazala na doterajšie úspešné projekty a aktivity knižnice z minulých rokov, ktoré sa realizovali s finančným príspevkom FPU. Podrobnejšie vám jednotlivé aktivity predstavíme:


  • „Ako vzniká časopis“ – workshop. Nadviazali sme na návštevu p. Danuši Faktorovej   zo septembra 2021 v našej knižnici. Žiaci ZŠ  v skupinkách,  pod vedením spisovateľky a  šéfredaktorky detského vydavateľstva DAXE,  tvorili  časopis s vlastným názvom i obsahom. Každý odchádzal s darčekom – časopismi z vydavateľstva DAXE.
  • „Čítanie je pre myseľ to, čo pre telo tanec.  Tak čítaj a tancuj alebo  tancuj  a čítaj

Pod vedením lektorky Janky Jenčovej si dievčatá a chlapciprečítali a prerozprávali rozprávku o Popoluške. Na ďalších tanečných hodinách sa snažili prekonať vlastnú ostýchavosť,osvojili sizákladné pravidlá spoločenského správania pri tanci,a tiežzákladné kroky tancov valčík a polka. Tanec je výborný pre udržanie zdravia, pre zvýšenie pohybovej kultúry a sebavedomia. Na záverečnej hodine uždetitancovalis radosťoui potešením.

  • „Vychodňarske rozpravočky“ / „Hodzini vichodňarčini . Členovia Kladzanskeho ľudového divadla zábavnou formou ukázali deťom  krásu nášho nárečia. Dôležité je, aby sa deti nebáli hovoriť, čítať i hrať sa vo východoslovenskom  nárečí. Keď to nebudeme robiť, stane sa z neho mŕtvy jazyk. V závere si mohli zakúpiť knižky napísané v nárečí.  
  •  „Prvý krok, prvá riekanka“ – tvorivá dielňa pre deti a  mamičky na materskej dovolenke
  •  „Ako sa tvorí film“ –  na besede so spisovateľkou, filmovou producentkou a vydavateľkou Markou Staviarskou sa naši žiaci dozvedeli ako  z jednoduchých obrázkov  vznikne  film
  • „Ako sa tvoria komixy“ – maliar a výtvarník Marek Holeša predstavil deťom inú formu stvárnenia príbehu, spojenie literatúry a výtvarného umenia. Na besede spojenej s tvorivou dielňou deti tvorili pekné a obsahovo zaujímavé komiksy. 
  •  „Čo poteší našich starkých“ – na tvorivej dielni deti  pripravili zaujímavé darčeky pre svojich starkých pri príležitosti Mesiaca úcty k starším.
  •  „Október – mesiac úcty k starším“ – na spoločnom stretnutí dvoch generácii  - deti a starí rodičia  - deti  predviedli svoje zručnosti. Vystúpili s krátkym programom, ukázali svoje  práce, odovzdali pripravené darčeky a poďakovali starkým za ich starostlivosť a lásku, ktorou zahŕňajú svoje vnúčatá. Bolo to veľmi emotívne stretnutie a zároveň zavŕšenie  celého nášho  projektu.s
  • ss
  • aa

Vytvorené: 28. 12. 2022
Posledná aktualizácia: 28. 12. 2022 14:41
Autor: Správce Webu