Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Aktuálne počasie

dnes, nedeľa 26. 5. 2024
slabý dážď 25 °C 13 °C
pondelok 27. 5. slabý dážď 24/11 °C
utorok 28. 5. oblačno 23/11 °C
streda 29. 5. slabý dážď 24/11 °C

Vyhľadávanie

rozšírené vyhľadávanie ...

Napíšte nám

l

Dátum a čas

Dnes je nedeľa, 26.5.2024, 14:56:34

Návštevnosť stránky

Návštevnosť:

ONLINE:5
DNES:352
TÝŽDEŇ:2638
CELKOM:1217015

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

English French German Italian Polish Russian Slovak Spanish

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Navigácia

Obsah

Diana Lemešová - nádejná futbalistka

Typ: ostatné
Diana Lemešová - nádejná futbalistka Možno niektorí viete, niektorí nie, ale v našej obci okrem kvalitného mužského futbalu máme aj mladú nádejnú futbalistku. Ide o 14-ročnú Dianu Lemešovú, ktorá hráva futbal už od svojich 6.rokov a už dosiahla niekoľko pozoruhodných úspechov

 

DianaDiana Lemešová

 Diana svoju futbalovú kariéru začínala v prípravke MFK Vranov nad Topľou pod vedením trénera Tomáša Komára a zároveň svoj talent „cibrila“ na futbalovom štadióne v našej obci alebo na ihrisku, ktoré jej „postavili“ dedko a otec za ich rodinným domom. Tu dostala základy tejto krásnej futbalovej hry, ktoré potom zveľaďovala a „predávala“ ich v dievčenskom školskom družstve ZŠ Bernolákova, vo svojom materskom klube ŠK ŠTICH Humenné, Výbere VsFZ a v súčasnosti už aj v reprezentačnom výbere Slovenska do 15 rokov. So školským družstvom ZŠ Bernolákova sa Diana 2-krát prebojovala do celoslovenského finále Jednota Cup a v školskom roku 2012/13 obsadili dievčatá z tejto školy 3.miesto v celoslovenskom turnajovom finále. V ŠK ŠTICH Humenné bola v sezóne 2009/10 Majsterkou Slovenska vo futbale žiačok, v sezóne 2012/13 skončila s dievčatami na 4.mieste a v minulej sezóne vybojovali bronzové medaily. Okrem týchto klubových úspechov ešte získala množstvo individuálnych ocenení na turnajoch po celom Slovensku aj v zahraničí ako Objav, Talent či Najlepšia hráčka turnaja alebo Miss turnaja. V jeseni 2013 sa dostala do regionálneho výberu VsFZ a na výberovom turnaji do reprezentácie Slovenska do 15 rokov v Michalovciach bola vyhlásená za najlepšiu hráčku výberu VsFZ. Na tomto turnaji zaujala reprezentačného trénera Branislava Petroviča a v júni tohto roku bola nominovaná do reprezentačného výberu Slovenska do 15 rokov na dva prípravné zápasy s Českom (5:0 a 0:3). Už má za sebou jeden reprezentačný štart a my veríme, že ďalšie nenechajú na seba dlho čakať. Držme jej v tom prsty, aby sa presadzovala nielen na Slovensku, ale čoskoro, aby sa dostala do lepšieho zahraničného klubu a mohla hrať futbal aj profesionálne.

Futbalovými prednosťami Diany sú prehľad v hre, ktorý využíva na svojom obľúbenom poste v strede zálohy, kde diriguje hru celého družstva, loptová, kopacia technika, výber miesta, periférne videnie, nešetrí krokmi v defenzíve ani v ofenzíve a svojím futbalovým myslením a predvídaním dokáže odoberať nespočetné množstvo lôpt a zachytávať prihrávky súperiek v strede poľa... Vyžíva sa najmä pri kombináciách v štýle „a lá Barcelona“ so spoluhráčkami a z jej finálnych prihrávok ťažia útočníčky či v klubovom alebo reprezentačnom drese.

V nasledujúcom roku ju čaká, verme tomu, veľa reprezentačných zápasov, lebo jej ročník narodenia 2000 bude v roku 2015 „pendlovať“ medzi reprezentačnou „15“ a „17“, v klubovom drese ligové zápasy v drese junioriek a žiačok ŠK ŠTICH Humenné a od októbra, keď oslávi 15 rokov už aj ligové zápasy za ženy.

Dúfajme, že sa jej budú vyhýbať zranenia, aby naďalej tvrdo pracovala na tréningoch, aby futbalovo rástla a robila dobré meno sebe, rodičom, našej obci a dobre reprezentovala svoj klub ŠK ŠTICH Humenné a Slovensko v zápasoch a turnajoch doma i v zahraničí.


Vytvorené: 2. 9. 2014
Posledná aktualizácia: 2. 9. 2014 0:00
Autor: Správce Webu