Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Aktuálne počasie

dnes, pondelok 25. 9. 2023
polojasno 26 °C 15 °C
utorok 26. 9. jasná obloha 28/15 °C
streda 27. 9. jasná obloha 29/15 °C
štvrtok 28. 9. jasná obloha 28/15 °C

Vyhľadávanie

rozšírené vyhľadávanie ...

Napíšte nám

l

Dátum a čas

Dnes je pondelok, 25.9.2023, 12:43:45

Návštevnosť stránky

Návštevnosť:

ONLINE:1
DNES:132
TÝŽDEŇ:132
CELKOM:1132268

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

English French German Italian Polish Russian Slovak Spanish

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Navigácia

Obsah

Diana Lemešová - nádejná futbalistka

Typ: ostatné
Diana Lemešová - nádejná futbalistka Možno niektorí viete, niektorí nie, ale v našej obci okrem kvalitného mužského futbalu máme aj mladú nádejnú futbalistku. Ide o 14-ročnú Dianu Lemešovú, ktorá hráva futbal už od svojich 6.rokov a už dosiahla niekoľko pozoruhodných úspechov

 

DianaDiana Lemešová

 Diana svoju futbalovú kariéru začínala v prípravke MFK Vranov nad Topľou pod vedením trénera Tomáša Komára a zároveň svoj talent „cibrila“ na futbalovom štadióne v našej obci alebo na ihrisku, ktoré jej „postavili“ dedko a otec za ich rodinným domom. Tu dostala základy tejto krásnej futbalovej hry, ktoré potom zveľaďovala a „predávala“ ich v dievčenskom školskom družstve ZŠ Bernolákova, vo svojom materskom klube ŠK ŠTICH Humenné, Výbere VsFZ a v súčasnosti už aj v reprezentačnom výbere Slovenska do 15 rokov. So školským družstvom ZŠ Bernolákova sa Diana 2-krát prebojovala do celoslovenského finále Jednota Cup a v školskom roku 2012/13 obsadili dievčatá z tejto školy 3.miesto v celoslovenskom turnajovom finále. V ŠK ŠTICH Humenné bola v sezóne 2009/10 Majsterkou Slovenska vo futbale žiačok, v sezóne 2012/13 skončila s dievčatami na 4.mieste a v minulej sezóne vybojovali bronzové medaily. Okrem týchto klubových úspechov ešte získala množstvo individuálnych ocenení na turnajoch po celom Slovensku aj v zahraničí ako Objav, Talent či Najlepšia hráčka turnaja alebo Miss turnaja. V jeseni 2013 sa dostala do regionálneho výberu VsFZ a na výberovom turnaji do reprezentácie Slovenska do 15 rokov v Michalovciach bola vyhlásená za najlepšiu hráčku výberu VsFZ. Na tomto turnaji zaujala reprezentačného trénera Branislava Petroviča a v júni tohto roku bola nominovaná do reprezentačného výberu Slovenska do 15 rokov na dva prípravné zápasy s Českom (5:0 a 0:3). Už má za sebou jeden reprezentačný štart a my veríme, že ďalšie nenechajú na seba dlho čakať. Držme jej v tom prsty, aby sa presadzovala nielen na Slovensku, ale čoskoro, aby sa dostala do lepšieho zahraničného klubu a mohla hrať futbal aj profesionálne.

Futbalovými prednosťami Diany sú prehľad v hre, ktorý využíva na svojom obľúbenom poste v strede zálohy, kde diriguje hru celého družstva, loptová, kopacia technika, výber miesta, periférne videnie, nešetrí krokmi v defenzíve ani v ofenzíve a svojím futbalovým myslením a predvídaním dokáže odoberať nespočetné množstvo lôpt a zachytávať prihrávky súperiek v strede poľa... Vyžíva sa najmä pri kombináciách v štýle „a lá Barcelona“ so spoluhráčkami a z jej finálnych prihrávok ťažia útočníčky či v klubovom alebo reprezentačnom drese.

V nasledujúcom roku ju čaká, verme tomu, veľa reprezentačných zápasov, lebo jej ročník narodenia 2000 bude v roku 2015 „pendlovať“ medzi reprezentačnou „15“ a „17“, v klubovom drese ligové zápasy v drese junioriek a žiačok ŠK ŠTICH Humenné a od októbra, keď oslávi 15 rokov už aj ligové zápasy za ženy.

Dúfajme, že sa jej budú vyhýbať zranenia, aby naďalej tvrdo pracovala na tréningoch, aby futbalovo rástla a robila dobré meno sebe, rodičom, našej obci a dobre reprezentovala svoj klub ŠK ŠTICH Humenné a Slovensko v zápasoch a turnajoch doma i v zahraničí.


Vytvorené: 2. 9. 2014
Posledná aktualizácia: 2. 9. 2014 0:00
Autor: Správce Webu